Keď som prišiel na toto miesto, vedel som že to musím všetkým povedať. Sľúbil som, tak aj urobím. Týmto Vám oficiálne oznamujem, že som ohromený a tak povediac zamilovaný do vinárstva SANVIN – v dedinke OKOČ. Pre mňa to je úžasný priestor, nie len na firemnú akciu, svadbu, ale aj na výlet za vínom a tichom prírody. Sanvin nadväzuje na históriu pestovania viniča v Okoči už z obdobia Márie Terézie 1717. Pomaly obnovujú a vysádzajú nové vinohrady nielen v Okoči ale aj Rúbani, ktoré sa nachádzajú v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vinárstvo obhospodaruje skoro 50 ha vlastných vinohradov. Vinohrady v Okoči majú podobné mikroklimatické podmienky ako Burgenlande v Rakúsku a je to poznať na chuti vína. 

Sanvin Okoč – Vínne pivnice s históriou

Viem znie to múdro, ale človek sa naučí, keď zorganizuje 50 prehliadok viníc a pivníc so sprievodcom, spojenú s ochutnávkou vín s odborníkmi z vinohradov po celom slovensku. Na tomto mieste sme pripravili aj veľa svadieb, od obradu až po svadobnú hostinu a zábavu do rána. Nie len priestory historickej pivnice z čias Márie Terézie, ale aj samotné prostredie a prepojenie s prirodou, tak ako to robia v slávnom Toskánsku. 

Atmosféra a tradícia 

Nechem preháňať, ale uveríte mi až keď to sami uvidite. Je to moja prvá možnosť, keď mi klient povie že hľadá miesto, kde by mohli zmeniť atmosféru a trochu sa odrezať od sveta. Okrem kvalitne dorábanych vín je pre vinárov zo SANVIN životným postojom žiť v spojení s prírodou a jej darmi. Vďaka tomu jednotlivé vína tak rozprávajú najrôznejšie príbehy a rôznorodé spektrum odrôd vyhovie každému vkusu. Vinársky komplex je projektovaný viedenskými architektmi a jednoznačne zaujme novým architektonickým slohom, ktorý predstaví víno ako moderný produkt 21 storočia. Vinárstvo sa nachádza v malebnom prostredí Podunajskej nížiny, čo umocnuje celú atmosferu. 

Viete kde robíme náš vianočný večierok? tento rok to nebude inak..

Pozrite si čo všetko pre Vás exkluzívny priestor Vinárstva Sanvin v Okoči ponúka.

 

Catering & Event Manažér
Jozef Pella
0903 429 395
info@svadbyafiremky.sk